Wystartowała otwarta beta Strife

Wystartowała otwarta beta Strife

przez -
4 836
Strife

S2 Games oficjalnie ogłosiło, że rozpoczęta w kwietniu zeszłego roku, zamknięta faza testów dobiegła końca i wszyscy zainteresowani otrzymali wczoraj popołudniu dostęp do gry. Rewolucyjne MOBA można pobrać za darmo z oficjalnej strony strife.com. Kalifornijski zespół był znany do tej pory za sprawą Heroes of Newerth. Tytuł ten cieszył się swego czasu dużą popularnością, jednak twórcy postawili sobie poprzeczkę znacznie wyżej i postanowili najnowszą produkcją wpłynąć na cały gatunek.

Strife, choć wierny podstawowym zasadom MOBA, stawia nacisk na to, czego brakuje innym tego typu produkcjom i oddziałuje na zachowania społeczności. Przede wszystkim w oczy rzuca się staranność z jaką autorzy przygotowali fabułę, dotychczas będącą ledwie otoczką rozgrywki. Podczas gry mamy okazję poznać dokładną genezę powstania krainy, jak również biografię i cele żyjących w nim postaci, w które się wcielamy. W wirtualnym świecie zawartym w Strife to gracze mają wpływ na jego losy, a historia pisze się po każdym pojedynku. Jednocześnie na oficjalnej stronie publikowane są opowiadania i komiksy umożliwiające zapoznanie z pobocznymi wątkami opowieści. Drobiazgowy scenariusz to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania S2 Games.

Strife został zaprojektowany tak, aby internauci współpracowali między sobą i pomagali słabszym, niezaznajomionym z tematem graczom. W ten sposób osoby, które są życzliwe i często pomagają zrozumieć zasady funkcjonowania świata są nagradzane punktami karmy, z kolei irytujący, nieuprzejmi i psujący zabawę (np. poprzez tzw. rage quit) posiadają takich punktów niewiele, co automatycznie informuje pozostałych, że lepiej ich unikać. Interesujący jest system komunikacji między współzawodnikami – brak tutaj głównego czatu, a zamiast niego możemy sami wybrać z kim chcemy się kontaktować głosowo, a z kim nie.

Godny uwagi jest również specjalny system szkolenia i obszerny przewodnik dla nowicjuszy. Gra zaznajamia nas z rozgrywką w dość intuicyjny i łatwy do przyswojenia sposób, informując nas stopniowo o sztuce walki i analizując nasze potyczki. Dzięki temu narzędzia mogą być również pomocne dla weteranów, którzy chcieliby przyjrzeć się często popełnianym błędom.

4 Komentarze

  1. Bardzo fajna gra. Gram czasami od startu zamkniętej bety. Na początku mieli kilka problemów z linuksowym klientem, ale je poprawili dosyć szybko i dzisiaj można już komfortowo grać. U mnie na słabym lapku z fglrx działa bez zająknięcia :)
    Mimo wszystko jednak bardziej mnie ciągnie do Heroes of Newerth – chociaż w nią akurat najmniej gram, mimo wszystko najbardziej mi się podoba, bardziej niż Dota 2, Strife czy LoL w którego zagrałem góra w WINE kilka razy.

Odpowiedz