X.Org Developer’s Conference 2014 odbędzie się na Uniwersytecie w Bordeaux 1

X.Org Developer’s Conference 2014 odbędzie się na Uniwersytecie w Bordeaux 1

przez -
5 546
X.Org

X.Org Developer’s Conference 2014, czyli konferencja środowiska deweloperów X.Org, odbędzie się w dniach 8 – 10 października 2014 roku. Na miejsce wybrano Bordeaux we Francji. Wszystko odbywało się będzie w budynku Laboratoire Bordelais de Recherche en Informatique (LaBRI), zlokalizowanym na terenie kampusu University of Bordeaux 1.

5 Komentarze

 1. A ja się zastanawiam, co zrobią deweloperzy X.Org po zadomowieniu się Waylanda w Linuksie ;-) Oczywiście nie znam całego ekosystemu systemów operacyjnych i pewnie będzie nadal w Unixach czy *BSD bo Linux nie jest jedyny, ale na pewno stracą oni nieco na swym znaczeniu ;-)

  • Nic nie zrobią, bo to oni piszą Waylanda w ramach freedesktop. Tzn przepisują na niego najgorsze cechy Xów (żeby szybciej wydać) ;-D.

  • Niestety X’y mają sporo przykrych konieczności, które trudno zachować modułami zapewniającymi kompatybilność – kto próbował korzystać ze zdalnego softu symulacyjnego na klastrach, które mają wizualizację via X wie o co chodzi.
   Więc można to porzucić i zmarnować milionowy soft, albo pisać zachowując cechy.
   Jest jeszcze trzecia droga, ale wymaga bardzo dużo pracy – optymalizować jak pierwsze X’y. Z pewnością wydajność poczciwych X’ów wzrośnie kilkakrotnie. Ale dzisiaj nikt tego nie robi.

Odpowiedz