Xamarin dostępny za darmo, jak dodatek do Visual Studio

Xamarin dostępny za darmo, jak dodatek do Visual Studio

przez -
7 2770
Xamarin

Pod koniec lutego firma Microsoft ogłosiła przejęcie Xamarin, wieloplatformowego narzędzia do tworzenia natywnych aplikacji na systemy iOS, Android, Windows i OS X. Całość korzystała z języka C# oraz projektów Mono i MonoTouch, jednakże oferowano to jedynie w płatnej subskrypcji dla deweloperów. Teraz po ponad miesiącu od zakupu, Microsoft oficjalnie udostępnił wszystkie narzędzia, jako darmowy dodatek do Visual Studio. Jest to wiadomość bardzo dobra dla wielu programistów na całym świecie, a jednocześnie jest kolejną oznaką otwierania się Microsoftu na świat wolnego i otwartego oprogramowania.

7 Komentarze

 1. Microsoft pięknie zdycha.
  Muszą posiłkować się ODPADAMI, ekosystem aplikacji dla mobilnego Windows zupełnie nie istnieje i chcą go zapełnić PRZY OKAZJI pisania aplikacji dla Androida i iOS. To jest tragicznie żałosne.
  Tyle, że żaden developer nie chce się męczyć nawet żeby supportować appkę na tej nieliczącej się platformie.
  Microsoft zdechł. Czas pozamiatać.

  • Microsoft zdechł już cztery lata temu, gdy pokazał światu nowe Microsoft Bob, czyli Windows 8. Ekosystem tej firmy to skansen, a głównym eksponatem jest Windows NT, który, pomimo tego, że jest najbardziej zaawansowanym produktem tej firmy, jest 100 lat za UNIX-em (w tym GNU/Linux).
   Teraz Microsoft jest na rozdrożu z następującymi możliwościami:
   1) Opierać się nadal na Windows NT i zostawać coraz bardziej w tyle względem UNIX-a.
   2) Zbudować własną dystrybucję GNU/Linux lub FreeBSD i dostosować do swojego ekosystemu, co zajmie wiele lat i zwiększy opóźnienie technologiczne.
   3) Starać się upodobnić Windows do UNIX-a i zachęcać uniksowych profesjonalistów do korzystania z Windows – co obecnie czyni, np. dołączając bash.

Odpowiedz