XBMC 10.0 Beta 1

XBMC 10.0 Beta 1

przez -
3 792
Film, filmy

Programiści stojący za projektem XBMC ogłosili wydanie pierwszej bety XBMC 10.0, której nazwa kodowa brzmi Dharma. Jest to alternatywny dashboard dla konsoli XBox, który wymaga instalacji modchipa lub tzw. softmod exploit. Aktualnie XBMC Media Center dostępny jest również dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X (również Apple TV).

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o możliwości uruchomienia na konsoli Sony Playstation 3(PS3). XBMC Media Center jest darmowym oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym i jest rozpowszechniany na licencji GNU General Public License.

Nowa wersja wnosi nam dodatkowy system w celu oddzielenia głównego kodu odtwarzacza mediów od interfejsu graficznego, wizualizacje, skórki i inne rzeczy. Wspierana jest również akceleracja wideo metodami od VDPAU przez VA-API, do Broadcom’s Cystal HD API. Usprawniono serwer sieciowy, dodano wsparcie dla kodeka VP8, poprawiono wspieranie 64 bitowej architektury Linux oraz nowy system pobierania treści z internetu (video scrapers).

3 Komentarze

Odpowiedz