Xfce 4.12 zostanie wydane za kilka tygodni

Xfce 4.12 zostanie wydane za kilka tygodni

przez -
15 1737
Xfce

Simon Steinbeiß, główny deweloper projektu Xfce kilka dni temu zapowiedział oficjalne wydanie Xfce 4.12 w ciągu kilku tygodni. Podane w wiadomości daty to 28 luty lub 1 marca, aczkolwiek wszystko zależy od stanu naprawionych krytycznych błędów. A luk, które należy zamknąć jest aktualnie 24 sztuki. Przypomnijmy, że rozwój Xfce 4.12 trwa już od ponad 3 lat, a pierwsze plany zakładały jego wydanie 10 marca 2013 roku. Niestety, ale nie będzie pełnego przejścia na bibliotekę GTK+v3, a główną wersją nadal pozostanie GTK+v2. Deweloperzy wszystkich wtyczek są proszeni o kontakt w sprawie ich kompatybilności i dokładnego przetestowania.

Podobne artykuły

15 Komentarze

  • GTK 3 jest tworzone typowo pod GNOME. Więc twórcy Xfce zamiast prężnie rozwijać się, będą walczyć z GTK żeby móc zrobić coś po swojemu. Qt jest o wiele bardziej uniwersalne, przewidywalne i prostsze, więc zyski murowane.

  • Akurat to że jest większy i wolniejszy – to bzdura. Jak dobrze piszesz kod to będzie szybki. Zresztą, często szybki rozwój jest ważniejszy, niż przesadnie dbanie o szybkość

  • „Zresztą, często szybki rozwój jest ważniejszy, niż przesadnie dbanie o szybkość”
   W środowisku przeznaczonym stricte na słabe komputery?

  • „Zresztą, często szybki rozwój jest ważniejszy, niż przesadnie dbanie o szybkość”

   Jakbym słyszał prezesa Ubisoftu…

  • Jakżeś zgadł ;)
   Nie no serio, nie chodziło mi o aż takie skrajności. BTW. gdzie w Ubisofcie jest szybki rozwój. Tam ani przesadnie, ani w ogóle nie dbają o optymalizację, a rozwój jest jakiś kiepski, nic nowego, nie wiele lepiej wyglądające. Nie o takie coś mi chodziło.

  • „Więc twórcy Xfce zamiast prężnie rozwijać się […]”

   Przecież to jakiś oksymoron! Nawet dziecko wie że prężny rozwój i Xfce to dwa różne światy ;)

Odpowiedz