Xfce 4.8.0 z GIO, udev, ConsoleKit, PolicyKit i odnowioną aplikacją Panel

53
4021
Xfce
Xfce

Wydano środowisko graficzne Xfce 4.8.0. Nie zawiera ono wielkich zmian, lecz głównie aktualizacje, drobne poprawki. W tym wydaniu zastąpiono ThunarVFS oraz HAL przez GIO, udev, ConsoleKit oraz PolicyKit. Dodano nowe narzędzia do przeglądania zdalnych zasobów przez takie protokoły jak SFTP, SMB i FTP. Aby zmniejszyć ilość okien, postępy działań na plikach, są pokazywane w jednym oknie. Pojawiło się wsparcie dla RandR 1.2, dzięki czemu możliwe jest automatyczne wykrywanie wielu ekranów. Pojawiły się proste narzędzia do łatwego wybierania ustawień dla ekranów, klonowania ich, zmiany rozdzielczości oraz obracania obrazu.

Przepisano aplikację Panel, dzięki czemu stała się ona dużo bardziej wydajniejsza, usprawniono w niej obsługę przezroczystości i możliwość zarządzania aktywatorami oraz całą jego zawartością. W nowej wersji programu znalazł się także aplet wyświetlający zawartość katalogów. Struktura wtyczek panelu pozostała zgodna z wtyczkami wydania Xfce 4.6.

Wybieranie układu klawiatury jest teraz łatwiejsze i bardziej przyjazne użytkownikom. Usprawniono działanie edytora ustawień.

Dodatkowo cały zespół Xfce opracował nową strategię wydań, która została ustalona podczas szczytu systemu Ubuntu w maju 2009. Trwają prace, nad ułatwieniem tłumaczeń poszczególnych komponentów środowiska, w tym utworzono własny serwer Transifex.

ŹRÓDŁOxfce.org
Poprzedni artykułForesight Linux 2.5.0 Alpha 1
Następny artykułClonezilla Live 1.2.6-59

53 KOMENTARZE

  1. Xfce od wesji 4 zrobiło się prawie tak ociężałe jak Gnome. A Gnome-core prawie jest na równi pod względem zasobów. I jeszcze żeby dodać zwykły program do panelu, trzeba się bardziej natrudzić niż w fluxboksie.To już wolę Lxde.

  2. Xfce idzie w złym kierunku. Kiedyś to była lekka alternatywa dla GNOME, teraz jednak praktycznie dorównuje mu zużyciem zasobów jednocześnie będąc strasznie niekonfigurowalne i toporne w użyciu. Aby dokonać zmian w menu trzeba aż edytować pliki XML podczas gdy w GNOME można to zwyczajnie wyklikać myszą. Rożnica w zużyciu RAMu w stosunku do GNOME (gnome-core) wynosi ~10-20 MB.

  3. No, ale co z tego? To tak jakby narzekaż, że Ferrari to drogie auto bo mnie nie stać. Piszą tak by było to dobre i funkcjonalne. Kompy coraz mocniejsze i tyle.

    Ponarzekaj na firmy co robią gry, że piszą je źle bo masz za słabą kartę graficzną i Ci nie działa

    Jak masz słabego kompa to spadaj do konsoli albo odpal KDE 1.0. Nie widzę problemu.

  4. Firmy tworzące gry robią je źle, mimo, że mi działają :). Po prostu bardzo często pewnych rzeczy się nie optymalizuje, żeby szybciej wypuścić tytuł, a przy okazji napędzić koniunkturę NVidii/AMD. Business :).

    To jest jednak przykład nieco z tyłka, ponieważ środowisko, podobnie jak system operacyjny w ogóle, jest tylko platformą uruchomieniową i to nie on powinien pożerać zasoby.

    BTW. xmonad ftw ;D.

  5. […] Xfce 4.8.0 Wydano środowisko graficzne Xfce 4.8.0. Nie zawiera ono wielkich zmian, lecz głównie aktualizacje, drobne poprawki. W tym wydaniu zastąpiono ThunarVFS oraz HAL przez GIO, udev, ConsoleKit oraz PolicyKit. Dodano nowe narzędzia do przeglądania zdalnych zasobów przez takie protokoły jak SFTP, SMB i FTP. Pojawiło się wsparcie dla RandR 1.2. […]

  6. […] Fabio Erculiani ogłosił wydanie systemu Sabayon Linux 8. System ten opiera się o dystrybucję Gentoo. Sabayon świetnie nadaje się do pracy w domu. Jego nowoczesny wygląd oraz prostota obsługi sprawiły, że stał się bardzo cenionym i lubianym system. Dystrybucja ta działa pod kontrolą jądra Linux 3.2. Do wyboru mamy wersję systemu ze środowiskami graficznymi: GNOME 3.2.2, KDE 4.7.4 (4.8.0 jest dostępne w testowych repozytoriach), Xfce 4.8. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj