XO Tablet, XO-4 Touch i XO Learning

XO Tablet, XO-4 Touch i XO Learning

przez -
9 772
OLPC - One Laptop Per Child

One Laptop per Child Association ogłosiła na targach CES trzy nowe produkty: XO Tablet, XO-4 Touch oraz XO Learning. Jest to pierwsza tak duża oferta produktów od OLPCA, skierowana do edukacji dzieci. W projekcie uczestniczyli m.in. Sesame Street, MyCityWay, Common Sense Media, Little Pim. Pierwszym partnerem handlowym będzie VIVITAR, który będzie dystrybuował je na terenie USA, w sieci sklepów Wal-Mart.

XO Learning to zestaw oprogramowania, kompatybilnego z Androidem i dedykowanego specjalnie dla dzieci. Jego licencja została przystosowana dla producentów komputerów, rządów, organizacji pozarządowych oraz dostawców treści. System XO Lerning oferuje pełną kontrolę rodzicielską oraz identyfikację użytkowników do 3 osób na naraz. Prócz tego mamy menu główne z różnymi opcjami. Aktualnie dostępne są dwa języki: angielski i hiszpański.

XO Tablet posiada dwurdzeniowy procesor, 1GB pamięci RAM, bezprzewodową kartę sieciową, 8GB pamięci wewnętrzne, port kart MicroSD, port MicroUSB oraz przednią i tylną kamerę. Tablet posiada 7 calowy dotykowy ekran, wykonany w technologii Neonode, o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Na pokładzie pracuje system Android.

XO-4 Touch to notebook czwartej generacji, posiadający dotykowy ekran w dwóch trybach, w technologii Neonode. W środku znajduje się wielordzeniowy procesor Marvell ARMADA PXA2128 i zintegrowany SoC Marvell Avastar 88W8787. Jako oprogramowania użyto systemu Sugar, który posiada ponad 300 aplikacji edukacyjnych i 3 środowiska programistyczne dla dzieci.

9 Komentarze

Odpowiedz