XtremeOS 4 – pierwszy Linux z punktem przywracania systemu

XtremeOS 4 – pierwszy Linux z punktem przywracania systemu

przez -
11 1504

Xtreme Restore Point – nowe narzędzie dostępne w repozytorium XtremeOS. Służy do prostego definiowania punktów przywracania systemu, a następnie jednym kliknięciem do przywracania systemu do dowolnego ustawionego wcześniej punktu. Wydaje się, że wraz z tym narzędziem skończy się era bezustannych reinstalacji systemu z błahych powodów: popsute aktualizacje, uszkodzenia plików systemowych przez użytkowników, instalowanie oprogramowania ze źródeł.

W internecie można znaleźć wiele pytań na temat programu, który pozwalał by przywracać system do poprzednich wersji. Z dumą możemy napisać, że system XtremeOS jest pierwszą dystrybucją Linuksa, która w łatwy sposób pozwala na tworzenie punktów przywracania i cofania się do wcześniejszych wersji systemu w łatwy sposób.

XtremeOS Restore XtremeOS Restore

Drugim programem jest Xtreme-ICS – udostępnianie Internetu, który w 2 krokach pozwala na skonfigurowanie udostępniania Internetu innym komputerom. Także w tym wypadku XtremeOS jest pionierem , żadna inna dystrybucja nie dysponuje narzędziem, które w dwóch krokach.

Xtreme-ICS

Xtreme-restore oraz xtreme-ics to obok xtreme-raport, xtreme-starter, xtreme-dsl oraz xtreme-umts nowe narzędzia, które wyróżniają system XtremeOS. Aby zainstalować nowe narzędzia wystarczy wyszukać i zainstalować pakiety: xtreme-restore oraz xtreme-ics.

Szczegóły dostępne pod adresem xtreme-os.pl.