Xubuntu 11.10 Beta 1

Xubuntu 11.10 Beta 1

przez -
0 996
Xubuntu - nowe logo

Canonical i programiści ogłosili wydanie pierwszej bety wersji Xubuntu 11.10 o kodowej nazwie Oneiric Ocelot. Najnowsza wersja zawiera specjalnie zmodyfikowane jądro Linux 3.0.0-9.15, które bazuje na wersji 3.0.3. Prócz tego dodano świetnie wyglądający ekran logowania LigthDM, pastebinit, Mousepad zastąpiono Leafpad, pojawiła się klawiatura ekranowa, oraz całkiem nowy ekran ładowania Plymouth.

Aktualnie nie działa automatyczne logowanie, ale dużą zaletą LigthDM jest łatwiejsza obsługa konfiguracji i dostosowania do systemu, aniżeli miało to miejsce w przypadku GDM.

Xubuntu 11.10 Beta 1 - LightDM

Ciekawostką jest zawarcie w domyślniej instalacji pastebinit, który pozwala na szybkie udostępnianie kodu wszystkim zainteresowanym. Można go od teraz używać bez konieczności kopiowania i wklejania danych.

Zastąpienie edytora tekstu Mousepad przez Leafpad, podyktowane zostało obsługą drukowania oraz lepszym wsparciem technicznym.

Xubuntu 11.10 Beta 1 - Leafpad

Klawiatura ekranowa jest od teraz dostępna w głównym menu Xubuntu, zaraz w podmenu Akcesoria. Pozwoli to na szybsze jej uruchamianie, osobom, które często używają.

Xubuntu 11.10 Beta 1 - Klawiatura ekranowa

Pojawił się nowy ekran powitalny plymouth. Niestety, ale czasami nie działa on, jak należy, szczególnie w przypadku użytkowania LiveCD. Nie działa także usługa Bluetooth.

Obok programu GIMP został dodany gThumb, w celu łatwiejszego zarządzania zdjęciami. Trwa jednak nadal dyskusja nad usunięciem GIMPa z domyślnej instalacji.

Xubuntu 11.10 Beta 1 - gThumb

Podobne artykuły

PHP

przez -
0 63
Microsoft

przez -
0 189