Xubuntu 11.10

Xubuntu 11.10

przez -
10 1959
Xubuntu - nowe logo

Wydano system Xubuntu 11.10 o nazwie kodowej Oneiric Ocelot. Dystrybucja ta działa pod kontrolą jądra Linux 3.0. System ten jest aktualizacją dla poprzedniego wydania – Xubuntu 11.04, w którym pierwszy raz pojawiło się Xfce 4.8. Zastąpiono także notatnik Mousepad, lżejszym i częściej aktualizowanym Leafpadem. Posiada on wsparcie dla drukowania.

System ten działa w oparciu o dystrybucję Ubuntu 11.10. Autorzy dodali także DjView do obsługi plików dj, klawiaturę ekranową, przeglądarkę dokumentów – Document Viewer oraz gThumb do obsługi naszych zdjęć.

Znajdziemy tam również obsługę Pastebinit, która jest domyślnie instalowana w systemie.

Reszta aplikacji została zaktualizowana do najnowszych wersji. Centrum Oprogramowania Ubuntu wygląda identycznie, jak to z Ubuntu. Menedżer logowania LightDM niestety, ale nie zachwyca wyglądem, w porównaniu do swojego brata.

Szczegółowe informacje na temat tego wydania znajdują się w oficjalnym ogłoszeniu jak i notce o wydaniu.

 • Szczerze polecam tym, którzy nie trawią Unity w Ubuntu 11.10. Siedzę na nim jakieś 5 miesięcy już :)

 • michal_s

  A bug z wygaszaczem (ustaw na "Never") i bug z usypianiem już naprawione? Bo w RC jeszcze były,a to fundamentalne błędy :D

  • Sprawdzę potem, bo ja do tej pory używałem głównie 11.04, które było stabilne. Wydanie testowe 11.10 miało kilka problemów, przez które nie dało się tego używać.

 • MAGNUMION

  Ubuntu jest gorsze od Visty. Jazda Xubuntu!

 • Thales

  Dwa dni testów ubuntu 11.10 i mam dość. nawet gnome-shell to… dramat.

  zostaję na 11.04 i gnome classic.

  a na drugim dysku zobaczę jak sprawuje się nowy xubuntu. może faktycznie porzucę gnome w końcu.

 • Traveler

  Przerzuciłem się z “normalnego” Ubuntu z Unity, bo pomimo kilku miesięcy użytkowania nie potrafiłem uznać tego rozwiązania za wygodne. Kiedyś nie przepadałem za Xfce, obecnie uważam to za najlepsze rozwiązanie dla “sierot” po Gnome 2. Szczerze polecam!

 • Black_Heawen

  Xubuntu 11.10 świetny system ładny graficznie lekki i szybki jestem najbardziej zadowolony niż z Gnome Unity i KDE które również miałem zainstalowane polecam każdemu zadanego błędu a Jeżeli chodzi o KDE zacinał mi się na Gnome Unity pulpit potrawił mi znikać a tu wszystko hula Xubuntu moim zdaniem jest najbardziej dopracowany i wierzę że nie tylko ja tak piszę pozdrawiam

 • Oskar

  Wszystko fajnie ale wkurza mnie jedna rzecz, tzn. Ristretto nie przełącza zdjęć jedynie cały folder można otworzyć i dopiero wtedy, nie wiem kto to wymyślił ale miał bardzo dziwną wizję ;)

  • Dlatego ja sobie skompilowałem najnowszą wersję tej przeglądarki zdjęć i jest wszystko ok :) W najbliższym czasie postaram się zrobić PPA dla systemów 11.10 z tą przeglądarką.

 • Pingback: Sapphire PURE White Fusion E350 - miniITX z APU - OSWorld.pl()