Xubuntu 14.04.1 z usuniętym błędem 1303736

Xubuntu 14.04.1 z usuniętym błędem 1303736

przez -
6 1692
Xubuntu - nowe logo

Deweloperzy Xubuntu naprawili błąd z czarnym ekranem, po zamknięciu i otwarciu pokrywy laptopa. Pojawiła się on w momencie uaktywnionej blokady ekranu i jedynym ratunkiem było ponowne uruchomienie komputera. Sean Davis przeanalizował sporo zgłoszonych błędów oraz załączonych plików i przygotował odpowiednią poprawkę, która została dodana do obrazów instalacyjnych Xubuntu 14.04.1 i Xubuntu 14.10 Beta 1. Łatka działa także przy tworzeniu nowego użytkownika xubuntu-default-settings 14.04.5.

Osoby posiadające Xubuntu 14.04 od początku jego wydania, muszą wykonać poniższe czynności, aby zaaplikować poprawkę, dla istniejących kont:

  • Otworzyć ustawienia Light Locker we Wszystkie ustawienia
  • Wyłączyć Light Locker i potwierdzić
  • Włączyć Light Locker i potwierdzić

Wszystko trzeba wykonać ręcznie, ponieważ nigdy nie są nadpisywane istniejące ustawienia użytkownika. Osoby, które wcześniej całkowicie wyłączyły Light Locker wystarczy, że wykonają ostatni krok.

6 Komentarze

  1. no szkoda, że nie poprawili błędów obsługi pamięci i cpu zamrażających instalator na czteroprocesorowych serwerach x3850 z większą ilością ramu i kartami fc/qlogica – żenada – centos, sles sobie spokojnie radza na takich konfiguracjach, a ubuntu nawet nie jest w stanie ukonczyc instalacji… – dziadostwo!

Odpowiedz