Yeair!

Niemiecki inżynier i wynalazca, Holger Willeke wystartował jakiś czas temu na Kickstarterze z kampanią drona Yeair!. Jest to quadrocopter, który łączy zalety napędu elektrycznego i spalinowego. Całość waży 4.9 kg (bez paliwa), a udźwig wynosi aż 3 kg. Yeair! rozwija maksymalną prędkość 100 km/h i potrafi przelecieć dystans 55 km.

Yeair! posiada 4 dwusuwowe silniki spalinowe o mocy 1 kW każdy oraz 4 silniki elektryczne o mocy 600W każdy. Pierwsze pobierają paliwo z 1.5 litrowego zbiornika, natomiast drugie są zasilane przez pokładowy akumulator o pojemności 1250 mAh, który jest ładowany na bieżąco silnikami spalinowymi. Prócz tego na wyposażeniu drona jest GPS, WiFi, programowalne diody LED do oznaczania przodu i tyłu urządzenia, chowane podwozie oraz możliwość współpracy z 3-osiowym gimbalem.

Cena drona ma wynosić 1399 Euro z pierwszej limitowanej serii i ma on trafić do nabywców w maju przyszłego roku. Do końca kampanii pozostało jeszcze 38 dni, jednakże już udało się uzbierać ponad 96 000 Euro, a kwota cały czas rośnie. Holger Willeke zapowiedział, że jeżeli uda się uzbierać sumę 150 000 Euro, to zespół uwolni wszystkie schematy drona.

Brak komentarzy

Odpowiedz