Yocto Project 1.1 Edison

Yocto Project 1.1 Edison

przez -
0 495
Linux Foundation

Linux Foundation ogłosiła oficjalnie dostępność nowej wersji Yocto Project 1.1, podczas konferencji Embedded Linux Conference Europe 2011 (ELCE 2011), która ma miejsce w Pradze, Czechy.

Projekt Yocto jest skierowany do twórców urządzeń wbudowanych, którzy chcą szybko wdrożyć Linuksa na swoje produkty. Automatyzuje cały proces tworzenia systemu Linux, dla platform ARM, MIPS, PPC i x86. Yocto Project udostępnia szablony, pakiety metadanych i narzędzia dla programistów w celu stworzenia systemu, bazującego na Linuksie. Pozwala na szybkie wybranie docelowej platformy i atrybutów systemu. Możemy wybrać opcje jądra i pakiety przestrzeni użytkownika, po czym oprogramowanie zostanie skompilowane i będzie można przygotować obrazy gotowe do uruchomienia na emulatorach.

Yocto 1.1 z kodową nazwą Edison, dodaje Hob – graficzne narzędzie upraszczające procesy, z prostym interfejsem użytkownika, podobny do Eclipse IDE. Podczas budowy, Edison dodaje wsparcie multilib, które pozwala deweloperom na wybranie 32 lub 64 bitowej architektury pakietów do budowania. Jak i wsparcie x32, gdzie 64 bitowe systemy Intela są uruchamiane z 64 bitowymi rejestrami, ale 32 bitowymi typami danych. Aktualnie jest to funkcjonalność rozwojowa w Linuksie.