Zagraj we FreeCiv w przeglądarce

Zagraj we FreeCiv w przeglądarce

przez -
2 1671
FreeCiv

Freeciv – wzorowana na Civilization Sida Meiera strategiczna gra komputerowa, rozgrywana w turach. Objęta jest licencją GPL i należy do grupy Wolnego Oprogramowania. Gra jest dostępna na różne wersje systemów operacyjnych Unix (X Window System oraz MacOS X), a także Microsoft Windows i AmigaOS. Od teraz można zagrać we FreeCiv w przeglądarce internetowej.

Gra w pełni wykorzystuje standard HTML5. Dzięki temu możliwe jest granie w grę bez instalacji dodatkowych rozszerzeń. Istnieje również możliwość gry z poziomu iPhona. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 10000 użytkowników. Opera nie jest obsługiwana przez FreeCiv.

FreeCiv

Sama gra również działa w ciekawy sposób. Po stronie serwera uruchomione jest proxy, które łączy się z freeciv-server. Wszystkie zapytania od przeglądarki internetowej są tłumaczone na zrozumiałe dla serwera gry. Proxy udaje zwykłego klienta Freeciv. Rozwiązanie to nie jest do końca wydajne, jednak pozwoliło na szybkie uruchomienie gry. W grę można zagrać pod adresem freeciv.net.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 341

przez -
0 564

2 Komentarze

Odpowiedz