Zarządzanie Linuksem w środowisku heterogenicznym

Zarządzanie Linuksem w środowisku heterogenicznym

przez -
0 478

Novell poinformował, że współpracuje z firmą Microsoft Corp. nad opracowaniem zaawansowanych rozwiązań dla systemu Linux, które ułatwią zarządzanie heterogenicznymi środowiskami informatycznymi. W ramach dotychczasowej umowy o współpracy technicznej Microsoft i Novell pracują m.in. nad standaryzacją mechanizmów zarządzania w oparciu o rozwiązania open source i branżowe standardy.

Klienci szukają dziś rozwiązań umożliwiających zarządzanie heterogenicznymi środowiskami informatycznymi, dlatego rozszerzymy możliwości pakietu Microsoft System Center o funkcje umożliwiające zarządzanie dystrybucjami Linuksa, takimi jak SUSE Linux Enterprise – mówi Brad Anderson, dyrektor generalny działu zarządzania i usług w firmie Microsoft. Skorzystamy z rozwijanego w ramach projektu OpenPegasus rozwiązania CIMOM (Common Information Model Object Manager). Microsoft zamierza wnieść do niego własne usprawnienia i dostarczyć społeczności open source interoperacyjne źródła danych, zbierające i udostępniające dane niezbędne do działania usług związanych z zarządzaniem.

Novell oferuje już systemy ZENworks do zarządzania systemami Linux i będzie współpracował z firmą Microsoft nad udoskonaleniem międzyplatformowych rozszerzeń dla narzędzia System Center Operations Manager 2007. Rozszerzenia te, oparte na branżowych standardach takich jak WS-Management oraz oprogramowaniu open source, zapewniają możliwość zarządzania środowiskami Linux i UNIX. Novell zamierza opracować przeznaczony dla System Center Operations Manager 2007 zaawansowany pakiet do zarządzania systemem Linux. Oprócz tego Novell planuje wykorzystać interoperacyjne źródła danych do rozszerzenia możliwości produktów z rodziny Novell ZENworks w zakresie zarządzania systemami Linux. Dzięki temu SUSE Linux Enterprise Server będzie dystrybucją Linuksa o największych możliwościach zarządzania.

Więcej informacji o współpracy firm Microsoft i Novell można znaleźć pod adresem www.moreinterop.com. Więcej informacji o rozwiązaniach firmy Novell do zarządzania systemami i zasobami można znaleźć pod adresem www.novell.com/zenworks.

(Informacja prasowa firmy Novell)

Brak komentarzy

Odpowiedz