ZebraTrace 0.5, czyli konwersja bitmapy na wektory

ZebraTrace 0.5, czyli konwersja bitmapy na wektory

przez -
6 4467
ZebraTrace

Maxim Barabash ogłosił wydanie ZebraTrace 0.5, darmowej aplikacji do zamieniania map bitowych na krzywe wektorowe. Możemy kontrolować ilość krzywych, rozdzielczość, minimalną i maksymalną szerokość oraz funkcje do kreślenia krzywych. ZebraTrace wykorzystuje wykresy i równania matematyczne, gdzie w zależności od jasności pikseli na bitmapie, zostanie narysowana odpowiednio gruba linia wektora.

W nowej wersji dostajemy 15 różnych ustawień do śledzenia map bitowych, a także możemy samodzielnie ustawić nasze własne. Dodano eksporter G-Code, który po wrzuceniu do frezarki CNC (obsługującej G-Code), wyrzeźbi Ci z tych wektorów obrazek w kawałku drewna/matalu/pleksji.

6 Komentarze

  1. "Dodano również eksporter G-Code, który umożliwia tworzenie drzewiastych krzywych."
    LOL, G-Code to standardowy język poleceń do urządzeń CNC i dzięki temu przykładowo frezarka CNC może to krzywe wyciąć w drewnie/metalu/plastiku (zależnie od frezarki). To co napisałeś wygląda raczej na "nie wiem o czym pisze, a angielskiego tekstu nie zrozumiałem".
    PS. wood carving != wood curves (rzeźbienie w drewnie (czyli to co robi przykladowo frezarka CNC) to nie drewniane krzywe ;p).

Odpowiedz