Żegnaj EdgeHTML

Żegnaj EdgeHTML

przez -
0 916
Microsoft

Microsoft oficjalnie rezygnuje z autorskiego EdgeHTML, przyjmując Chromium. Chromium to projekt Open Source na którym bazują przeglądarki takie jak: Google Chrome, Opera.

Silniki Chromium od Google i Gecko Quantum od Mozilli to fragmenty oprogramowania, które decydują o tym co każdy może robić online. Określają one funkcje takie jak zawartość, jaką widzimy i bezpieczeństwo podczas oglądania treści, mamy też większą kontrole nad tym jakie treści oglądamy i z jakich usług korzystamy.

Z biznesowego punktu widzenia taka decyzja Microsoftu ma sens, Google jest tak blisko uzyskania całkowitej kontroli nad życiem w internecie, że konkurowanie nie ma już sensu. Google jest silnym konkurentem, o bardzo utalentowanych pracownikach oraz posiada unikalne zasoby.

Wczesna wersja przeglądarki Edge z silnikiem Chromium będzie dostępna na początku roku 2019 roku, będzie skierowana ona dla deweloperów oraz osób zajmujących się projektowaniem stron internetowych. Mamy nadzieje, że każdy będzie mógł ją pobrać i potestować.

Brak komentarzy

Odpowiedz