Zimowisko Linuksowe 2011

Zimowisko Linuksowe 2011

przez -
1 732
TLUG

Już od sześciu lat, jak co roku w połowie stycznia, Trójmiejska Grupa Użytkowników Linuksowa (TLUG) organizuje w Harcerskim Ośrodku Morskim (HOM) w Pucku jedyne takie na pomorzu trzydniowe spotkanie dla członków TLUG-u, innych LUG-ów oraz osób zainteresowanych Linuksem i Open Source pod nazwą Zimowisko Linuksowe.

Na zimowisku można wziąć udział w wykładach i warsztatach związanych z Linuksem i rozwiązaniami Open Source, prowadzonych przez ludzi zajmującymi się Linuksem zawodowo jak również hobbistycznie. Prelegentem może być każdy, kto zgłosi swój temat, który następnie jest wybierany w głosowaniu przez TLUG. Tegoroczne Zimowisko Linuksowe odbędzie się w dniach 14-16 stycznia 2011r.

Podczas spotkania uczestnicy wymieniają się między sobą swoimi doświadczeniami i uczą się od siebie nawzajem. Uczestnikami Zimowiska są ludzie związani zawodowo z rozwiązaniami Open Source i światem Linuksa jak również ludzie dopiero wkraczający w ten świat.

Na Zimowisku nie tylko można się czegoś nauczyć, ale również poznać ciekawych ludzi, wziąć udział w imprezie integracyjnej, odpocząć nad morzem – czyli po prostu spędzić ciekawie weekend.

Na stronie www.zimowisko.linux.gda.pl można dowiedzieć się więcej na temat Zimowiska, znaleźć nagrania wideo, zdjęcia i prezentacje z poprzednich Zimowisk , a co najważniejsze zarejestrować się na Zimowisko Linuksowe 2011.