Znany programista zabił żonę? Przed sądem zgrywa geeka

Znany programista zabił żonę? Przed sądem zgrywa geeka

przez -
5 1136

W przypadku oskarżenia o morderstwo, gdzie nie ma ciała, ani świadków, programistę Hansa Reisera najbardziej pogrąża sposób w jaki zachowywał się w dniach i tygodniach po zaginięciu jego żony. Czy „obrona geeka” wystarczy?

Teraz, po pięciu miesiącach zeznań, dwunastoosobowa ława przysięgłych będzie musiała odpowiedzieć na pytanie, czy sposób w jaki zachowywał się Reiser podczas policyjnego śledztwa jest wystarczającym powodem, by go skazać. Tak naprawdę będą musieli ocenić jego „obronę geeka”.

– Przysięgli zastanawiają się, czy jest po prostu dziwny z zewnątrz – powiedział Richard Waites, psycholog i adwokat z Los Angeles, – czy też jest dziwny z zewnątrz i zepsuty w środku.

Aby się bronić, twórca systemu plików ReiserFS zeznawał i pokazywał się jako klasyczny geek: inteligentny, pełen obaw, walczący z systemem, wycofany społecznie i czasem logiczny aż do granic absurdu.

Ciąg dalszy na stronie technologie.gazeta.pl.

5 Komentarze

  1. Czy został skazany że piszesz "zabił"? Nie słyszałeś o domniemaniu niewinności czy może wiesz coś czego nie wie sędzia i ława przysięgłych?

Odpowiedz