ZoneMinder

ZoneMinder

przez -
4 7960

Oprogramowanie ZoneMinder pozwala na zbudowanie centrum monitoringu oraz nadzoru za pomocą kamer. Aplikacja pozwala na podłączenie wielu kamer internetowych przez USB lub profesjonalnych urządzeń telewizji przemysłowej – CCTV. ZoneMinder świetnie nadaje się do monitorowania mieszkania, sklepu, nadzoru nad dzieckiem jako niania.

Aplikacja wspiera analizowanie danych napływających z kamer. Dzięki niej możliwe jest również sterowanie kamerami, kontrolę nad ich położeniem za pomocą różnych protokołów: pan, tilt oraz zoom. ZoneMinder wspiera również system autoryzacji domu za pomocą protokołów X.10.

Aplikacja została tak zaprojektowana, aby działać na dowolnej dystrybucji Linuksa, która wspiera interfejs Video For Linux (V4L). Aplikacja była testowana z kamerami USB, sieciowymi oraz BTTV. Niepełną listę wspieranego sprzętu można znaleźć na stronie zoneminder.com. Do działania aplikacja potrzebuje bazy danych MySQL, PHP oraz serwera WWW np. Apache.

Całość zarządzana jest przez Web GUI, które umożliwia zarówno monitorowania bieżącej sytuacji oraz przeglądanie i organizowanie wydarzeń historycznych. Dostępna jest również prosta wersja interfejsu xHTML, aby można było dostać się do aplikacji za pomocą telefonu komórkowego.

4 Komentarze

Odpowiedz